Olej do mebli ogrodowych 5L

204,59 zł
Brutto Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych!

Olej do mebli ogrodowych Bartek to produkt przeznaczony do ochrony i renowacji powierzchni drewnianych mebli ogrodowych i architektury ogrodowej. Opracowany został na bazie naturalnych olejów roślinnych. Olej wnika głęboko w drewno, tworząc trwałą, transparentną powłokę zabezpieczającą przed działaniem wilgoci, zabrudzeniami, czynnikami atmosferycznymi, nadmiernym wysychaniem i pękaniem drewna. Olej do mebli ogrodowych wygładza pokrywane powierzchnie, pozwala drewnu swobodnie oddychać jednocześnie redukując pęcznienie i kurczenie się drewna.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Darmowy odbiór własny. Dostawa od 7.99zł brutto!

  Zasady zwrotu

Produkt robiony na zamówienie. Prosimy o przemyślane zakupy!

Olej do mebli ogrodowych Bartek to produkt przeznaczony do ochrony i renowacji powierzchni drewnianych mebli ogrodowych i architektury ogrodowej. Opracowany został na bazie naturalnych olejów roślinnych. Olej wnika głęboko w drewno, tworząc trwałą, transparentną powłokę zabezpieczającą przed działaniem wilgoci, zabrudzeniami, czynnikami atmosferycznymi, nadmiernym wysychaniem i pękaniem drewna. Olej do mebli ogrodowych wygładza pokrywane powierzchnie, pozwala drewnu swobodnie oddychać jednocześnie redukując pęcznienie i kurczenie się drewna. Drewno pokryte olejem nie łuszczy się. Dodatkową zaletą jest możliwość olejowania powierzchni barwionych bejcami, (polecamy bejce produkcji Firmy BARTEK). Renowacja Olejem do mebli ogrodowych pozwala zachować, ożywić lub wyrównać naturalny kolor olejowanych przedmiotów.

Powierzchnie pokryte olejem mają matowe wykończenie.

Cechy produktu:

- kolor transparentny
- chroni przed wilgocią i grzybami
- chroni drewno przed pęcznieniem i kurczeniem
- zastosowanie na zewnątrz
- podkreśla rysunek słojów
- produkt bezpieczny (nie zawiera substancji szkodliwych)
- ekologiczny
- łatwy w nakładaniu
- charakteryzuje się lekkim zapachem utrzymującym się do kilka dni do całkowitego odparowania

Specyficzne odniesienia

Produkt polecany do barwienia wyrobów z drewna:

- drewniane meble ogrodowe
- architektura ogrodowa
- pergole
- sztukateria
- inne elementy dekoracyjne

Wydajność:

10 do 12 m2 z 1 litra ( jedna warstwa); wydajność uzależniona jest od rodzaju drewna, sposobu nakładania.

Gwarancja: 24 miesięcy (w zamkniętych pojemnikach)

1. Przygotować elementy do olejowania przez dokładne oczyszczenie, odpylenie, osuszenie i usunięcie z powierzchni żywic. Najlepiej nanosić na drewno bez wcześniejszych podkładów ( nie dotyczy bejc).
2. Temperatura podłoża, otoczenia, barwionych elementów podczas wykonywania prac powinna wynosić w granicach od +5 ºC do +25 ºC.
3. Przed użyciem zawartość pojemnika należy wymieszać. Nie należy rozcieńczać.
4. olej należy nanosić cienkimi warstwami za pomocą pędzla, wałka lub szmatki bawełnianej wcierając preparat równomiernie wzdłuż słoi drewna po jak największej powierzchni, nadmiar należy zebrać.
5. Kolejną warstwę nanosić po upływie minimum 24 godzin (zaleca się dwie lub trzy warstwy) 6. Czas schnięcia wynosi ok. 24 godzin
7. Zabrudzone narzędzia i plamy z oleju czyścić rozpuszczalnikami typu Aceton lub Nitro.
8. Po zakończeniu prac opakowanie szczelnie zamknąć.

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć